צאלים, בא"פ לכיש,בה"ד1,יו"ש ועוד. ניסיון נואש להבין.

מזה שנים ,אנו עדים לתופעה שמתגברת של הפקרות בתחומי שטחי האימונים ובסיסי צה"ל בנושא גנבות אמל"ח,כלי רכב צבאיים,תחמושת כולל תחמושת "כבדה".אמל"ח הכולל מקלעים,נשק אישי,חומרי נפץ,אמצעי ראיית לילה וכל ציוד אישי או צבאי הנשאר לדקה ללא השגחה.

על פי עדות לוחמים ומפקדים ,מילואימניקים ,בעיקר. בדואים רכובים על טרקטורונים,אופנועים ג'יפים ורגלי מסתובבים בתוך הבסיסים כבתוך שלהם.

ביו"ש חודרים פלסטינים לשטחי אש ,משתלטים על שטחים ומקימים התיישבויות פרטיזניות בלב שטח האש או שטחים הנתונים לאחריות הצבא.

אני מבקש להעלות כאן ,ברור שנערך בבסיס האימונים צאלים ע"י המב"ס כנראה,לנסות להבין את הנעשה או לא נעשה בשטח שהוא אקס טריטוריה של צבא ההגנה לישראל.

אני מבקש להתעלם משמו של המפקד,הוא אינו רלוונטי לדיון,במהלך השנים התחלפו מפקדים רבים בבסיסים,התופעות,הן המעניינות.

"המעז והלומד באימונים-מנצח מלחמות".חזון שאני מזדהה עם כל אות בו.אלא שכשאני קורא את הטקסט שלמעלה אני מבין שי לנו מצב של סתירה לוגית.

המפקדים נתקלו "מלפנים" בחוליות בדואים,בתוך שטח האש במקום האסור עליהם על פי חוק.על פי עדות המפקדים,ניצפו הבדואים מעמיסים אמל"ח בלשביית רותם….. 2 ממפ"ים פתחו במרדף "מתגלגל" בשטח האש והגיעו עד פאתי הכפר ביר אדג',ישוב הידוע בעסקיו בתחומי הטרור והפלילים,בניה בלתי חוקית,קיצוניות איסלמית המונהגת ע"י  הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית ,

במקום התפתחו עימותים פיזיים בין שני הקצינים ואספסוף מבני הישוב שהיו שותפים או ניסו לתת מחסה למבצעים.

הנזקים היחידים היו כמובן לצה"ל.פגיעה אלימה בג'יפ,סכנת חיים שהביאה קצין לירות באויר.

מסתבר לי להפתעתי הרבה כי את "נוהל האש" הנהוג בבסיס,איני מכיר.:צעקות,שקשוק נשק וירי באויר…מפקד הבסיס מאשר את ההוראות האלה,כפי שנראה במסמך.

אני מזהה לקונה קשה נוספת,בתפיסה המבצעית של הצבא מדובר ב – גנבים…היינו גניבת אמל"ח וחומרי נפץ ועוד "ממתקים" כפי שתארתי למעלה הם גניבה? ולא פעולת טרור,למרות שהאמל"ח,הרכבים,הפגזים מוצאים דרכם לחברון,חמור מכך לעזה,שם מוסבים חומרי הנפץ והחנ"מ מהפגזים לחימוש טילים אותם אנחנו "חוטפים" בעורף.

תהייה משנית היא הטענה האוסרת על "מרדף" מחשש להתהפכות……

הפחד המשתק מפני הסתבכות משפטית,ניכר בעיקרי האירוע והתגובות.

המלצתי הברורה היא,להתייחס לאירועים אלה כפעולות פח"ע.

קשה לי לקבל את אוזלת היד,הפחד והעדר יצירתיות בתגובות,אשר מביאים את הבדואים לנהוג בבסיסי צה"ל ושטחי האש כבשלהם.

הרקע לכל הפעולות הוא לא פלילי ,הוא לאומני,דתי,פלילי. בסדר הזה.

אם יש חשש מהתהפכות ג'יפ קרבי מודרני,די חדש…. כאשר בהשתלמות הנהיגה המחייבת כל נוהג,יש להניח כי למדו את מגבלות הזוויות והסיבוב של הג'יפ על פי חוקי הבטיחות.

אבל אם עדיין קיים חשש כזה,אני מניח שמרדפים וסריקות עם נגמ"שים וטנקים,יתגברו על החשש מהתהפכות.

מהשורה האחרונה אני מניח שהקורא מבין את הכיוון אליו אני מצביע בברור.

נגד טרור ,לוחמים על פי סד"פ בפיגוע פח"ע ולא גניבת ארטיקים.

איני מכיר את תגובת המשטרה באירוע זה,אני יכול לדווח כי המשטרה פועלת בתוך שטחי האש בצאלים ובאחרים בהצלחה גדולה בנושא גידול סמים. בחודש שעבר שרפו שוטרי המחוז הדרומי מעל 150 שטחים של גידול סמים בתוך שטחי האש…..

המצב חמור מאוד. אין משילות ואין אחריות של צה"ל בשטחים הנתונים באחריותו,כך בבסיסים הנפרצים,שטחי אש נשדדים,אלפי פעולות לא חוקיות ביו"ש של בניה בלתי חוקית,זליגה לשטחי C, ועוד.

ממליץ לצבא בהמשך למאמר קודם שלי,כאן "הוראות הפתיחה באש במדינת ישראל -גווני אפור רבים מידי. (מיום ה27 למאי).

פורסם על ידי:

דוVי,דובי יונג

קצין משטרה בכיר ,(תת ניצב,בדימוס),מומחה לביטחון פנים,לחימה בטרור,סדר ציבורי,עיר בטוחה. חבר פורום "מבטחי" ישראל. חבר בתנועת "הביטחוניסטים" הכשרות בנושאי ביטחון פנים. יועץ בכיר לביטחון פנים, יחידות מיוחדות ,לוט"ר וסדר ציבורי. מאמן עסקי ואישי ובדגש על אנשי ביטחון ויחידות. מתנדב חוץ במשרד ביטחון פנים ,חירום.לשעבר.

קטגוריות ביטחון פנים ולחימה בטרור.כתיבת תגובה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s